Antibacterial úprava

Na přání nabízíme antibakteriální úpravu svítidel. Jedná se o nanesení antibakteriální vrstvy na domluvené povrchy svítidla.

Aktivní vrstva nanotechnologie efektivně rozkládá veškeré organické látky jako jsou bakterie, viry, plísně nebo těkavé organické látky (např. benzen, toluen), pohlcuje pachové látky, smog a cigaretový kouř. Povrchová struktura navíc usnadňuje údržbu a dekontaminaci ošetřených ploch.

 

Pro bližší informace nás kontaktujte.

Clip-In

Na přání nabízíme úpravu svítidel (M598 a M623) určených do kovových podhledů v úpravě pro zácvak.

Klasické uchycení svítidel v podhledu je pomocí ocelových držáků. V případě úpravy Clip-in se svítidla zacvakávají do podhledu stejně jako podhledové kazety.

V případě zájmu je nutné dodat přesnou specifikaci podhledu nejlépe se vzorkem kazety a západkového profilu.

Svítidla do podhledu Ecophon DS, Ecophon LP a Ecophon Clinic E

Ecophon DS
Svítidlo pro stropy se skrytou konstrukcí , takzvané asymetrické stropy. Rozměr svítidla 599x599x85mm.
Svítidlo je zavěšené ve stropu pomocí držáků na nosném profilu.
Odnímatelný opálový difusor v hliníkovém rámečku.  Svítidlo je plně servisovatelné v pracovní poloze ve stropě.  Všechny funkční součásti jsou výměnné. Krytí IP40

ECOPHONE LP
Polozapuštěné svítidlo pro stropy s napůl skrytým roštem. Rozměr svítidla 580x598x85mm.
Svítidlo je zavěšené ve stropu pomocí držáků na nosném profilu.
Odnímatelný opálový difusor v hliníkovém rámečku.  Svítidlo je plně servisovatelné v pracovní poloze ve stropě.  Všechny funkční součásti jsou výměnné. Krytí IP40

ECOPHON CLINIC E
Svítidlo pro stropy se zapuštěnými rošty a překrývajícími se hranami. Rozměr svítidla 575x575x85mm.
Svítidlo je ve stropě upevněné pomocí pevně zabudovaných držáků v konstrukci svítidla Odnímatelný opálový difusor v hliníkovém rámečku.  Svítidlo je plně servisovatelné v pracovní poloze ve stropě.  Všechny funkční součásti jsou výměnné. Krytí IP40

 

Atypické provedení

Jako jeden z mála výrobců svítidel nabízíme možnost výroby atypických svítidel i v menších sériích.
Nejčastěji je nutné upravit rozměry a tvary svítidel do stropu, protože na trhu existuje velký počet výrobců stropních systémů a ne každý se přizpůsobuje standardním rozměrům svítidel.

Svítidla v atypických rozměrech budou vyrobena podle náčrtu, nebo výkresu nebo nám pošlete typ stropu a upravíme velikost našeho svítidla.

CLIMA

Jsme schopni upravit svítidla pro napojení na systém klimatizace. Tento požadavek vzniká většinou při projektování kanceláří, kdy není ve stropě místo na samostatné výduchy pro vzduch, nebo tam z estetického hlediska nemají být. Úpravu řešíme několika způsoby.

Nejjednodušším je přidání otvorů v zadní straně svítidla a vzduch může proudit skrze mřížku.  Popřípadě vypracováním otvorů pro vzduch podél svítidla mimo optickou část.

Pokročilou variantou je konstrukce svítidla s kruhovým nátrubkem pro trubky vzduchotechniky a nezávislým kanálem pro vedení vzduchu.

Přístup z vrchu

Přístup do svítidla z vrchní strany nad podhledem je požadováno většinou v čistých prostorech, kde je z provozních důvodů nemožné servisovat svítidla běžně z místnosti.  Tuto úpravu na přání nabízíme pro většinu podhledových svítidel. Před objednáním je třeba konzultovat případné technické požadavky a přizpůsobit uchycení ve těchto pochozích stropech.

RETROFIT

Pro případy, že zářivková svítidla jsou ještě v dobré kondici, nebo nedávno instalované, nabízíme pro úsporu nákladů za svícení praktické LED Rretrofity.  Jedná se plechovou zpevněnou základnu s magnety ze spodní strany. Na vrchní straně jsou vyměnitelné LED panely spolu s předřadníkem a svorkovnicí pro připojení.  Retrofit se do zářivkového svítidla nainstaluje jednoduše pouze naklapnutím díky magnetům a propojením s původní svorkovnicí svítidla.

Rozměry Retrofitů upravujeme dle původních svítidel a snažíme se také umístnit svorkovnici na nejvhodnější místo pro snadné připojení.

Naklopitelné reflektory

Svítidla Best Clean a svítidla LOS + Sklo je možno vyrobit s optickou mřížkou, která umožňuje změnu světelné charakteristiky.
Pomocí naklopení samostatných mřížek ve svítidle můžete změnit vyzařovací charakteristiku svítidla a tím lépe osvětlit místa, která by zůstala málo osvětlená.

V případě zájmu o tuto úpravu nás prosím kontaktujte, abychom domluvili podrobnosti.

 

RGBW

V některých případech je výhodné mít možnost bílé světlo obarvit ještě světlem barevným.

Svítidel osazených LED moduly RGBW (tedy červená, zelená, modrá a bílá) se využívá např na operačních sálech a to hned ze dvou důvodů. Tím jedním je lepší rozlišovací schopnost lékaře a tím druhým samotným pacient a světelná nálada v prostoru, ve kterém probíhá vyšetření.

Pro bližší informace a možnosti nás prosím kon­taktujte.

TW - Tunable White

Tunable White je koncept, který umožňuje změnu barevné teploty bílého světla a tím podpořit přirozené biorytmy člověka. 

Více informací na stránce https://www.elkovo-cepelik.cz/tunable-white/

Prokognitivní svítidla

V naší nabídce naleznete rovněž Prokognitivní svítidla – svítidla, jejichž světlo přirozeně ovlivňuje cirkadiánní rytmy člověka

Popis prokognitivních svítidel (použitých LED):
Ve svítidlech jsou využity nové LED, které mají zvýšené vyzařování v oblasti 480 nm pro zvýšení koncentrace a pozitivní úpravu cirkadiánních rytmů osob pobývajících v prostředí osvětlených pomocí těchto svítidel.

Graf vyzařování použitých LED

Graf vyzařování standardně používaných LED

Díky použitým LED se zvýší hladila melatoninu až o 23% (zvyšuje koncentraci a upravuje cirkadiánní rytmy).
Měrný výkon svítidel je > 95 lm/W pro opálové kryty a u svítidel s mřížkou do učeben je > 100 lm/W.

 

Prokognitivní svítidla:
Možnosti výroby pro svítidla, která ovlivňují cirkadiánní rytmy člověka (upravují „vnitřní hodiny“ člověka)
Při objednání je možno zvolit následujících teplot chromatičnosti (barevný tón světla)
3000K (teple bílá – do oranžova), 3500K, 4000K (normální bílá), 5000K, 5700K, 6500 (studená bílá – do modra). Index podání Ra
> 80 (v souladu s požadavky normy ČSN EN 12464-1 Světlo a osvětlení…) 

Relax svítidla

Kromě svítidel prokognitivních nabízíme i svítidla, která naopak cirkadiánní rytmy člověka neovlivňují. Jedná se o svítidla, ve kterých jsou použity LED s potlačenou modrou složkou. Tato svítidla jsou vhodná do prostor kde se svítí večer a nechceme člověka „budit“ („noční svítidla“).

U těchto svítidel je možno zvolit následující možnosti teploty chromatičnosti. 1800K (oranžová), 2200K, 2700K, 3000K, 3500K, 4000K (normální bílá).