Teorie a podpora vzdělávání

Proč vlastně vznikly tyto stránky

V roce 2000 jsem začal vyučovat "světlo" na SPŠ SE v Liberci jež je součástí předmětu Elektrická zařízení. Naprostý nedostatek literatury vhodné pro žáky střední školy mne přivedl k myšlence zpřístupnit svou přípravu na hodiny. Protože skoro všichni již využívají internet připadlo mi nejjednodušší a zároveň nejlepší zveřejnit vše na internetu. Nejde to tak jednoduše a rychle jak jsem si z počátku představoval. Na stránkách se průběžně pracuje tak jak mám volné chvilky a tak mne omluvte za to že není vše ještě takové jak bych si představoval. Dnes již na SPŠ SE neučím, občas se však objeví nějaká reakce a tak mi přišlo líto stránky zrušit. Třeba i Vy na nich naleznete něco co hledáte.

Informace a uveřejněné obrázky jsou z různých zdrojů vžádném případě si k nim nevytvářím nějaké autorské právo. Pokud to jde tak se snažím dokonce uvést odkud jsem čerpal. Doufám, že všichni pochopí, že toto není předmět naší obživy, ale pouze nějaký souhrn informací.

Předkládám Vám všem to co jsem doposud vytvořil a uvítám veškeré náměty a připomínky k těmto stránkám.

Petr Niesig

Poslední celková aktualizace byla provedena: srpen 2008
Dílčí aktualizace: červen 2011 (LED)

Vzdělávací centrum na SPŠ SE a VOŠ v Liberci

Na základě dlouhodobější spolupráce Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické v Liberci s firmami  ELKOVO ČepelíkHakel – Trade s.r.o.HagerJablotron i za podpory dalších firem bylo sponzorsky realizováno na této škole v roce 2010 vzdělávací centrum

stručný popis centra:
V odborné učebně je postaven vzorový dům (domeček), na kterém jsou instalována zařízení pro domovní a průmyslové rozvody, ochranu proti atmosférickým výbojům a základní zabezpečení objektu. Žáci i odborná veřejnost mají možnost seznámit se praktickým provedením zapojení. Samostatnou částí je měření,  regulace a programování osvětlení. To je realizováno jak v domečku, tak i v celé učebně. Základem jsou 2 nezávislé světelné okruhy, které lze plynule regulovat i nastavovat z PC.

jednotlivá pracoviště:

  • domeček - domovní a průmyslové rozvody, regulace a měření osvětlení, ochrana proti přepětí a zabezpečení objektu
  • panel světelných zdrojů - pro praktické ověření charakteristik různých světelných zdrojů a řízení jejich výkonu
  • prostor učebny - 2 nezávislé světelné okruhy s různými světelnými zdroji, možnost nastavení světelných scén a skupin, řízení na základě denního světla...

Zpět k teorii:Elkovo ČEPELÍKV ýroba a prodej zářivkových a LED svítidel - Česká republika


Copyright © 2018 ELKOVO, Čepelík – všechna práva vyhrazena

[CNW:Counter]